nouvelle collection Toile de jouy vert kaki

Toile de Jouy: ponadczasowa, klasyczna i nowoczesna tkanina!

Mała szerokość, duża szerokość, tradycyjne wzory, a także nowoczesne wzory, odkryj naszą kolekcję tkanin Toiles de Jouy!

Od ponad 150 lat toile de Jouy jest jednym z filarów sztuki dekoracyjnej. Widzieliśmy to wszędzie: w odzieży czy meblach w domu, w hotelach czy nawet w pałacach Republiki. Krótko mówiąc, jest wszędzie i nadszedł czas, aby poświęcić jej trochę czasu. Odkryj naszą kolekcję!

Odkryj nasze tkaniny toiles de jouy : https://www.tissuspapi.com/455–tissus-toiles-de-jouy

Czym więc jest toile de Jouy?

Toile de Jouy powstał w XVIII wieku. To przemysłowiec tekstylny Christophe-Philippe Oberkampf jest początkiem, założycielem królewskiej manufaktury tkanin drukowanych w Jouy-en-Josas. Toile de Jouy, Jouy en Josas, rozumiesz, koło się zatoczyło i wiesz, dlaczego toile de Jouy nazywa się toile de Jouy 🙂

Christophe-Philippe Oberkampf, créateur de la toile de Jouy
Christophe-Philippe Oberkampf, twórca toile de Jouy. © DR

Produkcja rozpoczęła się w latach 60. XVIII wieku, tuż po otwarciu Królewskiej Manufaktury Drukowanych Płótna w Jouy. Dlatego Christophe-Philippe Oberkampf zawdzięczamy trud Jouy, a także mechanizację produkcji tkanin. Rzeczywiście, jego siostrzeniec Samuel Widmer wymyśla maszynę do grawerowania miedzianych cylindrów, która posłuży do wydrukowania wzoru na płótnie. To właśnie ten wynalazek zadecyduje o sukcesie toile de Jouy. Oberkampf zaczyna się wtedy od czerwonych wzorów, potem niebieskich.
Toile de Jouy w większości przypadków jest wykonany z bawełny, niebielonej lub w kolorze złamanej bieli, na której drukujemy motywy życia codziennego, monochromatyczne sceny pasterskie tamtych czasów. Od tego czasu ewoluował z różnymi ilustrowanymi scenami, ale rzeczywiście najczęściej spotykamy wzory z lat 1700/1800.
Dziś w Jouy widocznych jest wiele motywów, ale te tradycyjne sceny są najczęstsze. A tak przy okazji, czy wiesz, że istnieje bezczelny toile de Jouy? Jest dostępny w edytorze tapet Pascale Risbourg. Jest to zatem tapeta, a nie tkanina. Ale tutaj widzimy wpływ toile de Jouy na tworzenie i kreatywność. Bez limitu i to nam się podoba. W Papi odkryjemy również niektóre bez konkretnej sceny, tylko zilustrowane kwiatami. Będziemy więc mówić o „indianinach”.
Odkryj nasze tkaniny toiles de jouy : https://www.tissuspapi.com/455–tissus-toiles-de-jouy
La scène classique de la toile de Jouy
Klasyczna scena toile de Jouy. © Tissus Papi

Często czerwony, ale także niebieski, toile de Jouy jest modny

Rok po roku, od kolekcji do kolekcji, toile de Jouy powraca, chowa się, wraca, by zniknąć, ale co ciekawe, wciąż tam jest. Bo tak, to ponadczasowa, ponadczasowa, klasyczna tkanina. Jeśli lubisz toile de Jouy, spóźnisz się lub spóźnisz, ale to płótno jest tak ponadczasowe, że zawsze będziesz wiedział. La Jouy ma szczęście być ponadczasową. Każda znacząca marka, każdy wydawca, każdy producent ma swój toile de Jouy i nie mogliśmy tego przegapić.

 

toile de Jouy sur fond bleu et motifs gris
Fond bleu et motif gris, quand la toile de Jouy change, évolue et se modernise. © Tissus Papi

Co zrobić z toile de Jouy?

Możliwych jest wiele zastosowań. Najpierw pomyślimy o meblach, do których możemy użyć grubych tkanin. Zasłony, fotele, poduszki, pufy. „Podstawowy” toile de Jouy to rzeczywiście dobre płótno bawełniane, bachette: będzie zatem bardzo wytrzymałe, a po połączeniu z pięknym lnu w kolorze naturalnym lub niebieskim wyprodukowanym we Francji, rezultat będzie doskonały.

Dzięki cieńszym tkaninom odzież będzie idealna, podobnie jak kreatywne hobby. Mały top w klasycznym toile de Jouy zapewni szykowny i dystyngowany efekt. Nowoczesny wzór wprowadzi Cię w trend. Do każdego jego wyboru, do własnego stylu, toile de Jouy zawsze dostosuje się do Ciebie.

Odkryj nasze tkaniny toiles de jouy : https://www.tissuspapi.com/455–tissus-toiles-de-jouy

Klasyczny, ale bardzo nowoczesny?

Scena pastoralna to najczęstszy motyw widziany na toile de Jouy, ale w sercu naszej kolekcji można znaleźć inne motywy, inne ilustracje. Szczególnie myślę o tropikalnym toile de Jouy, gdzie w bujnym lesie można znaleźć cały krajobraz sawanny z żyrafami, małpami, papugami.

toile de jouy moderne tropical
Notre toile de Jouy joue la carte de la tendance ! © Tissus Papi

Jeśli szukasz nowych doświadczeń związanych z majsterkowaniem z toile de Jouy, polecamy ten artykuł Marie-Claire. Tam możemy stworzyć abażur, wyhaftować toile de Jouy, stworzyć podstawę ścienną toile de Jouy, a nawet stworzyć kolorowe drukowane i szyte serwetki na podstawie toile de Jouy!

Odkryj nasze tkaniny toiles de jouy : https://www.tissuspapi.com/455–tissus-toiles-de-jouy

Piękny dzień,
Jean Charles

chemises en toile de Jouy
Toile de Jouy i odzież, szykowny! © DR
Christophe-Philippe Oberkampf, créateur de la toile de Jouy
Christophe-Philippe Oberkampf, twórca toalety Jouy © DR
rideau toile de Jouy
Ponadczasowy klasyk wystroju wnętrz, toile de Jouy jest nie do pominięcia. © DR
Marinière Armor Lux avec coudières en toile de Jouy
Kiedy Armor-Lux łączy marynarski top i Toile de Jouy, to super! © Armor Lux